«

»

Denní hasičská soutěž 2023 – Pohár starosty SDH Hůrka

Sbor dobrovolných hasičů Hůrka v sobotu 30. září 2023 uspořádal denní hasičskou soutěž O Pohár starosty SDH Hůrka. Vůbec poprvé se tato soutěž konala ve sportovním areálu v Polouvsí.

Do soutěže se mohly přihlásit družstva mužů, žen a veteránů (35+). Přes SMS kontakt na Filipa Pantůčka se stanovilo startovní pořadí 34 přihlášených družstev. Možná to bylo i počasím nebo jinými okolnostmi, ale 10 družstev nepřijelo. Tedy nakonec proběhlo 24 požárních útoků. Pokud zmiňuji počasí, tak jak je na naší akci zvykem, pršelo při jejím chystání i průběhu. Jakmile jsme akci oficiálně ukončili, pršet přestalo. To ale neodradilo ani nás ani družstva, která přijela a zaběhla svůj pokus.

Jako první startovalo domácí družstvo mužů. Dlouhý prostřik na pravém terči (18,91 s) posunul naše borce na šesté místo. Ženy, které běžely třetí s časem 22,48 s, skončily také šesté. Hůrka narychlo sestavila i družstvo veteránů, kteří měli svůj pokus ke konci soutěže. Na to, že vůbec netrénují, byl jejich výsledný čas 26,28 s docela slušným výkonem. Vybojovali si tak třetí místo. Celkově soutěžilo 12 družstev v mužské, 8 družstev v ženské a 4 družstva ve veteránské kategorii.

Nejlepší čas na travnaté trati s asfaltovým povrchem kolem základny mělo u mužů družstvo mužů z Hukovic (15,41 s). U žen si první místo vybojovaly Tošovice (16,85 s). Veteránskou kategorii ovládly Vlčovice s časem 17,34 s.

Konec soutěže a vyhlášení výsledků byl o půl páté odpoledne. Po nastoupení soutěžních týmů se ocenila jak umístěná družstva mužů, žen a veteránů, tak i jednotlivci (proudaři) za nejrychlejší sestřik terče.

V průběhu akce se ve stánku prodávaly alko i nealko nápoje, bramboráky, zelnice, párky v rohlíku a kuřecí steaky. O ozvučení a hudbu se postaral DJ Montana a komentář patřil Radkovi Tomčákovi.

Konec článku patří poděkování. A to tradičnímu partnerovi Obci Jeseník nad Odrou a také Osadnímu výboru Polouvsí za možnost využití areálu v průběhu tohoto roku. Ohledně této soutěže chci letos vyzdvihnout práci našeho mužského sportovního družstva. Líbila se mi jejich práce při chystání, v průběhu i při poklízení po akci. Dalším našim členům, kteří pracují pro sbor pravidelně a stabilně patří také palec nahoru.