Výroční členská schůze SDH Hůrka

Letošní Výroční členská schůze Sboru dobrovolných hasičů Hůrka proběhla v pátek 15. prosince 2023 od 18 hodin v sále kulturního domu (bývalé školy) v Hůrce. Navržený program byl doplněn o projednání změny osoby ve výboru.

Po přivítání členů sboru a přítomných hostů jsme minutou ticha uctili památku bratrů a sester hasiček, kteří už mezi námi nejsou. V dalším bodě se odsouhlasil navržený (a upravený) průběh schůze.

Zprávu o činnosti sboru za uplynulý rok přednesl Ladislav Segeťa, Zprávu o činnosti jednotky Tomáš Sládeček a Zprávu o hospodaření sboru Marek Segeťa. Shodu stavu pokladny s realitou a celkové hospodaření v letošním roce potvrdil za revizní komisi Jan Dorazil. Ladislav Segeťa v dalším bodě seznámil přítomné s plánovanými aktivitami sboru v roce 2024. Kromě soutěží a akci, které se každý rok opakují, v příštím roce možná uspořádáme branný závod pro děti a určitě přibydou oslavy 115 let založení sboru.

Bodem přidaným do jednání bylo hlasování o změně osoby vedoucího mládeže. Doteď tuto funkci zastával Radislav Pantůček, nově – po odsouhlasení valnou hromadou – to bude Karolína Fárková. Radkovi děkujeme za dosavadní dlouholetou práci pro sbor, a hlavně pro družstva mladých hasičů. Společně s manželkou Renatou tak udělali ohromný kus práce, kdy její náplní bylo vlastně i zajištění budoucnosti sboru ve výchově další generace členů.

Rádi jsme také ocenili sportovní družstva mužů a žen za jejich sportovní činnost i za práci pro sbor. A pokud jde o sportující družstva, tak letos se také pravidelně scházeli a soutěžili noví čerstvě přijatí mladí hasiči. Jako poděkování za aktivitu a také jako přivítání do našeho sboru dostali modrá trička s nápisem na zádech.

V diskusi si vzal slovo nejprve Daniel Glogar, který za Osadní výbor seznámil přítomné občany s plánovanými investičními akcemi v místní části (přístavba a rekonstrukce hasičárny, workoutové hřiště ve středu obce, obnova památníku padlých letců, již rekonstruované basketbalové koše apod.).

Jako další měla připravenou vizuální prezentaci spoluvedoucí družstva mladých hasičů Simona Šťastná. Sestříhaným sedmiminutovým videem, které obsahovalo také fotky, nás provedla celou sezónou od jara až do podzimu. Z přítomných hostů promluvil také předseda místního Mysliveckého sdružení Pavel Nasswetter, jenž pochválil spolupráci působících spolků s přáním podobně úzké spolupráce i v dalších letech.

Po diskusi jsme oficiálně ukončili schůzi a členové sboru i hosté byli pohoštěni zvěřinovým gulášem s houskovým knedlíkem. Pro děti byly připraveny také párky v rohlíku.

text Ladislav Segeťa, foto Jiří Segeťa

Zpráva o činnosti sboru v roce 2023 (.pdf 180 kB)

Předběžný plán akcí pořádaných sborem v roce 2024
úterý 30. dubna 2024 – Táborák s pálením čarodějnic