Hasiči z Bernartic nad Odrou oslavili 140 let

V pátek 28. června 2024 se od 19.00 konala v sále kulturního domu slavnostní valná hromada u příležitosti 140 let od založení sboru dobrovolných hasičů. Byli přítomni členové sboru, zástupci místních spolků, okolních sborů okrsku Starý Jičín. Tentokrát ale nedorazil nikdo z okresu. Schůze měla slavnostní atmosféru, byly předávány vyznamenání, medaile, listy, stužky a upomínkové předměty.

Stručně z průběhu schůze:
1. Přivítání (hosté, členové apod.)
2. Minuta ticha za členy, kteří už tady s námi nejsou
3. Pojednání o historii sboru až do současnosti – starosta Tomáš Horut
4. Ocenění mnoha členů sboru a předání upomínkových předmětů zástupcům okolních sborů

5. Diskuse
– zástupci jednotlivých pozvaných sborů okrsku
– zástupci spolků působících v Bernarticích
– místostarosta obce
– poděkování sboru a trocha statistky – Tomáš Horut
– pozvání na příští den a jeho program – Tomáš Horut
– pochvala starosty za jeho činnost a vedení
6. Občerstvení
– od 20.30 večeře (kuřecí řízek nadivoko, gratinované brambory, čerstvé zelí)
– kytarová hudba jako podkres

Po celou dobu:
– promítání fotografií
– ukázka dobových plakátů na kulturní akce
– možnost prolistování různých kronik
– možnost prolistování pamětních listů
– možnost prolistování různých fotoalb

Tento rok občané z Bernartic ten samý víkend také oslavili 650 let od vzniku obce. Vydařenou akci ozdobil
velký ohňostroj.

text Ladislav Segeťa, foto Jiří Segeťa

V pátek dne 28.6.2024 se v sále kulturního domu konala slavnostní valná hromada u příležitosti 140 let od založení sboru dobrovolných hasičů. Sešlo se 125 členů. Na slavnostní schůzi nechyběli zástupci všech sborů z okrsku Starý Jičín. Pozvání přijal také místostarosta obce Michal Prašivka s manželkou i zástupci místních spolků. Schůze měla slavnostní atmosféru, bylo předáno několik vyznamenání, medailí a upomínkových předmětů. V přísálí byly vystaveny kroniky sboru a historické fotografie. Na plátně se promítaly video záznamy zachycující historii sboru až po současnost. Děkuji celému výboru a členům SDH za vzornou přípravu a průběh celé slavnostní valné hromady.

Tomáš Horut, starosta SDH, Zpravodaj obce Bernartice nad Odrou, červenec 2024

Slavit 140 let od založení hasičského sboru je opravdu úctyhodné a důkaz vašeho dlouhodobého nasazení. Vaše spolupráce s dalšími organizacemi v obci je obdivuhodná a přispívá k posílení komunity. Přejeme vám hodně úspěchů a radostných okamžiků v nadcházejícím roce i v dalších letech. Ať váš sbor pokračuje v tradici a odhodlání! 🚒🔥

Zahrádkáři Bernartic nad Odrou, z.s., Zpravodaj obce Bernartice nad Odrou, červenec 2024