«

»

foto – Stavění májky a Pálení čarodějnic

Akce proběhla v sobotu 28. dubna 2012 v areálu bývalé školy v Hůrce. Dopoledne jsme porazili smrk, dovezli jej ke školce a odkornili. Z chvojí jsme upletli věnec a ozdobili pentlemi. Postavili jsme táborák a přivázali k němu Moranu.

Po čtvrté hodině jsme máj pomocí hydraulických kleští na traktoru postavili a ukotvili třemi vzpěrami. Poté jsme Moranu po sedmé hodině úspěšně upálili. V průběhu dne mohli návštěvníci ochutnat pečenou kýtu a klobásu. Na čepu jsme měli Kozla desítku.

Děkujeme Obecnímu úřadu v Jeseníku nad Odrou za poskytnutí příspěvku, Dušanu Kachlovi za zapůjčení grilu, Vladimíru Pantůčkovi za darování stromu na májku, mysliveckému sdružení za darování mladého smrčku a všem, kteří se podíleli na realizaci akce.

Hasiči a Osadní výbor z Hůrky

Fotoalbum ke stažení (.zip, 132 MB)

1 komentář

skrýt

  1. Loo napsal/a:

    Super fotky, super akce:))

    Google Chrome 19.0.1084.46 Windows 7

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>