«

»

info – První žena na TFA Štramberk

V neděli 9. září 2012 se na náměstí ve Štramberku uskutečnila soutěž TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá). Jedná se o simulaci činností hasičů u zásahu.
Jako jediná žena na startu se objevila Terezka Janýšková, která svým skvělým výkonem v čase 15.32 závod dokončila. Po celé trase závodu ji provázel neutichající potlesk a povzbuzování všech závodníků i diváků. Stala se tak historicky první ženou, která se nejen postavila na start tohoto závodu, ale která také závod dokončila.
Letošního ročníku se zúčastnili i 4 zástupci SDH Starý Jičín – Vlčnov, a to Rosťa Hypl, Dan Pospěch, Tomáš Pospěch v kategorii A do 35 let a Terezka Janýšková (16 let) mimo soutěž na zkoušku, jelikož studuje Střední průmyslovou školu v Hranicích, obor Požární ochrana.
Závod nedokončil Rosťa Hypl, pro kterého závod skončil na bariéře (závodníci měli 3 pokusy na její překonání). I přesto patří Rosťovi obrovský dík za reprezentaci a předvedený výkon. Závod dokončili Dan (8.15) i Tomáš (7.21) Pospěchovi.

Článek na stránkách obce
Fotogalerie SDH Starý Jičín – Vlčnov
Reportáž Českého rozhlasu

Článek, fotogalerie, video a výsledky na pozary.cz

Zdroje: www.stary-jicin.cz, www.rozhlas.cz, hasicistaryjicin.rajce.idnes.cz a www.pozary.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>