«

»

pozvánka – Velikonoce na Valašsku

Velikonoce na Valašsku v Dřevěném městečku – tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklórních souborů, bude také pomlázka, kraslice, březové metličky a klapatky, trakače, řehtačky i rapače. Přijďte i vy do Rožnova přivítat svátky jara! Tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklorních souborů, buďačka, cimbálovka, jarmark velikonočních výrobků, ukázky velikonočního jídelníčku, šmigrust s programem, pašije.

Program
30. března 2013 Bílá sobota – jarmark velikonočního zboží – bohatý výběr kraslic, tatarů, rapáčů, píšťalek, velikonočně zaměřené keramiky, pokrmů postních i svátečních. Po celý den budou pro dobrou pohodu vyhrávat rožnovské cimbálové muziky.

31. března 2013 Hod Boží velikonoční – rožnovský skanzen nabídne bohatý kulturní program. Cimbálová muzika přivítá návštěvníky hned u vchodu a k dobré pohodě jim pak bude vyhrávat spolu s cimbálovkou V Billově chalupě tetičky připraví jarní polévku a budou barvit v cibulové slupce vajíčka. A zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se budou chtít podívat, jak se pletou tatary, zdobí kraslice či vyrábějí březové metličky.

1. dubna 2013 Červené pondělí – skanzen bude ve znamení sváteční šmigrustové pohody, kterou ještě umocní cimbálová muzika.

Program Valašského roku 2013 (.pdf, 3,8 MB)

Více informací vmp.cz
Zdroj textu článku kudyznudy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>