«

»

foto – Dosadba aleje Hůrka – Jeseník n.O.

V sobotu 13. dubna 2013 v 8.00 hodin jsme měli sraz u hasičárny na avizované brigádě – Dosadba jabloňové aleje kolem silnice Hůrka – Jeseník nad Odrou.

Vyrazili jsme s rýči a lopatami na místo akce. Podél cesty byla označena místa výsadby. Po dovezení stromků jabloní, kůlu a ochranných obalů jsme se dali do práce. Šlo nám to jak po másle. Až před Jeseníkem jsme se střetli údernou skupinou brigádníků ze sousední obce. Po sblížení kolektivů, jsme se občerstvili výbornou pálenkou, vyfotili a vyrazili zpět k domovu. U Nasswetterů nás přepadla chuť na čaj, kávičku a … 🙂 . Tak jsme usedli na chvíli v pergole a diskutovali o důležitých věcech (zlepšení ekologické stability území, zlepšení možností obživy pro drobnou zvěř a ptactvo). Této brigády se zúčastnili členové myslivců, hasičů a jeden aktivní důchodce Václav.

Všem díky, Dan.

Fotoalbum ke stažení (.zip, 26 MB)