foto – Hasiči z Bernartic dostali ke sv. Floriánu auto

5. května 2013 v Bernarticích n.O. proběhlo žehnání zásahového vozidla CAS 15 M1Z DAF 160 při příležitosti uctění památky svatého Floriána.

Ráno se sloužila mše v místním kostele Navštívení Panny Marie. Poté byl položen věnec ke Kříži na místním hřbitově. Po krátkém průvodu se hasiči s návštěvníky shromáždili v areálu „U Bříz“.

Starostka Bernartic Dana Klosová slavnostně předala klíče od vozu starostovi hasičů Tomáši Horutovi. Po přípitku následovalo pohoštění pro návštěvníky a možnost si vůz prohlédnout.

CAS 15 M1Z DAF 160 je holandské výroby z roku 1994, diesel se zadním náhonem 4×2, má nádrž na 1500 litrů vody, má dvě vysokotlaké hadice délky 60 metrů. Je vybaven elektronickou sirénou a diodovými výstražnými majáky.

Článek na www.pozary.cz

Fotoalbum ke stažení (.zip, 55 MB)