«

»

foto – Oslavy 105 let SDH Hůrka – Námětové cvičení, Apači

V sobotu 19. července 2014 od 14. hodiny proběhlo v rámci oslav 105 let od založení sboru hasičů v Hůrce námětové hasičské cvičení. V tomto taktickém cvičení měli jednotky hasičů dopravit vodu z místního koupaliště (požární nádrže) na kopec Hůrka, kde byl fiktivní požár táborového areálu (ubytovny).

Cvičení se zúčastnilo celkem 10 jednotek, a to z Hůrky, Jičiny, Bernartic nad Odrou, Starojické Lhoty, Janovic, Palačova, Dubu, Petřkovic, Starého Jičína a Suchdolu nad Odrou (pořadí sepsáno od zdroje vody k ohni).

Vodu se podařilo od výjezdu jednotek od horecké hasičárny ve 13.58 dopravit v čase 14.08 (tj. asi za deset minut) od koupaliště na kopec. Délka vodní trati činila 855 m s převýšením +80 m (nejnižší bod 287 m.n.m., nejvyšší bod 367 m.n.m.).

Po zdárném cvičení se účastníci i diváci přesunuli na parket a hřiště na místní koupaliště. Zde byly připravené dvě trampolíny pro děti, skákací hrad a také oblíbená pěna. Pro dospělé se uskutečnila soutěž v pivní štafetě o nejlepší čas za sebou vypitých pěti piv. Z devíti přihlášených družstev vyhrála pětice borců ze Starojické Lhoty s celkovým časem 41,04 s, kteří potřebovali průměrně na jedno pivo jen něco přes 8 sekund.

Večer skvěle vyplnila hudba skupiny Apači, která končila až v pozdních nočních hodinách.

Hasiči z Hůrky děkují všem návštěvníkům, členům, kteří se podíleli na organizaci akce, jednotkám okolních sborů a v neposlední řadě sponzorům, kteří mají velkou zásluhu na tom, že se akce mohla uspořádat.

za SDH Hůrka Ladislav Segeťa – místostarosta

AGRO JESENICKO a.s. Ludmila Bajerová – řeznictví
ALSYKO security, s.r.o. Ladislav Segeťa – pojištění
Bohumil Volek – média Ludmila Kocourková – pálenice, restaurace
BONO auto a.s. Miroslav Jurčák – Lesy Beskydy
Dagmar Hopjáková – obchod MUDr. Josef Šrámek – praktický lékař
Dana Peterová – obchod MUDr. Radovan Marek – gyn. ordinace
Karla Luňáková – restaurace Nikol Korčáková – pojištění
Dušan Dorazil – zednictví, obkladačství Obec Jeseník nad Odrou
Dušan Kachel – klempířství PEMAT Trading s.r.o.
Sdružení Bendig Kotalová – služby v PO Petr Dorazil – zemědělství
Jana Macháčová – obchod Pneuservis Hanzelka s.r.o.
Jaroslav Langer – kamenictví Rodan Pudík – finanční služby
Jiří Hanousek – stavební firma Roman Prokl – autodoprava
Jiří Novotný – výškové práce Eliška Pospíšilová – Relax Dotep
Josef Pavlík – kominictví Tomáš Míček – sklenářství
Pavel Šuffner – klempířství Václav Hasal – zemedělství
Aleš Pavlík – žaluzie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>