«

»

Horecká traktoriáda 2015

V sobotu 12. září 2015 proběhla již pátá Horecká traktoriáda. Akce hasičů proběhla v areálu koupaliště. Horecká traktoriáda je pojatá jako soutěž strojů domácí výroby „atypů“ a traktorů sériové výroby starších ročníků. Umístění závodnící získají věcné ceny, vítěz pak i pohár. Pro diváky je vždy na čepu pivo, kofola, birelly ve skle a tvrdý alkohol. Letos si mohli diváci zakoupit vepřovou kýtu pečenou na ohni.

Letos bylo strojů méně než loni, zato návštěvníků stále hodně. Po první disciplíně navíc dva stroje odpadly, nejprve Zetor 3011, kde se zasekly rychlosti v převodovce, a pak atyp „Danger“, kterému praskla hadička od spojky. Zetor se podařilo operativně zprovoznit.

Jako tradičně se nejprve jela spanilá jízda Hůrkou, momentálně kolem výstavby chodníků.

Poté následovala dovednostní zkouška, kdy šofér musel zapřihnout vlečku, naložit pytle s pískem, motorovou pilou nařezat dva 5cm špalky, odstranit z cesty zadní pneumatiku z traktoru (bez disku a závaží), zacouvat v omezeném prostoru, vyložit pytle, odpřihnout vlečku a překonat cílovou rovinku přeš špalky na zemi.

Druhá disciplína se jela i se zapřihnutou kládou po lesní mýtině plné pařezů, nerovností a zatáček.

Jako divácky nevděčnější disciplína se opět jela bahenní lázeň dole u potoka.

V mezičase si mohly děti zařídit na traktorech. Na asfaltovém tenisovém kurtu si mohly zajezdit také na minimotorkách a miničtyřkolce.

Nejlepšího umístění dosáhl Lukáš Hanzelka se svým strojem domácí výroby, gratulujeme.

Hasiči z Hůrky děkují divákům za početnou účast, organizátorům za přípravu a realizování akce 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>