«

»

Pohár starosty SDH Hůrka – žáci

V neděli 19. května 2019 od 13 hodin proběhla v areálu koupaliště v Hůrce žákovská soutěž v požárním sportu O Pohár starosty SDH Hůrka.

Soutěžilo se v požárním útoku podle pravidel hry Plamen. V rámci soutěže okrsku se měla běžet i disciplína 60 m trať překážek jednotlivců. Kvůli deštivému počasí a podmáčenému terénu se však letos nekonala.

Na soutěž do Hůrky se sjelo 28 družstev z 12 sborů. 15 v kategorii mladších a 13 v kategorii starších žáků.

U mladších žáků, jako i v minulém ročníku, vyhrálo družstvo z Jičiny s časem 19,41 s na pravém terči, druhé bylo z Bernartic n.O. a třetí z Hůrky. V rámci okrsku pořadí stejné. U starších žáků obhájilo první místo družstvo z Palačova s časem 17,76 s na levém terči, druhé bylo z Bernartic n.O. a třetí z Hájova. V rámci okrsku třetí místo patří Starojické Lhotě.

Soutěž proběhla zdárně do konce i přes nepřízeň počasí zhruba v polovině soutěže. Zde je na místě vyzdvihnout odhodlání mladšího družstva z Palačova a Hájova, že odstartovali i v tom největším lijáku a požární útok zdárně dokončili. Družstva starších žáků startovala všechna na mokrém povrchu, ta první ještě za deště.

Časomíry byly sklopné elektronické. Pokud by časomíra v průběhu selhala, běžel by se opakovaný pokus (neuplatnilo se). Předčasné vyběhnutí bylo signalizováno druhým startovním výstřelem (taky se, myslím, nestalo), bylo tolerováno jedno chybné. Časomíru zajistil Vojta Knop a kolegové z Bernartic nad Odrou.

Pro soutěžící a diváky byla na čepu Kofola a pivo. K jídlu pak klobáska nebo párek v rohlíku. Byla možnost si koupit i cukrovou vatu a jiné cukrovinky.

Soutěž vedl místostarosta Ladislav Segeťa, komentářem provázel Radek Tomčák, hlavním rozhodčím byl Radim Hasal.

Po skončení oficiální části soutěže jsme plynule přešli na neoficiální soutěž ve vyprošťování hasičských vozidel z bahna.

Hasiči z Hůrky děkují za předvedené výkony a nasazení, návštěvníkům za účast, sousedům za elektriku, místní hospodě za zázemí a svým členům za dobře odvedenou práci při realizaci akce.

článek, foto: Jiří Segeťa