«

»

Na noční hasičské soutěži byl překonán rekord tratě

V sobotu 13. července 2019 uspořádali hasiči z Hůrky v Jeseníku nad Odrou na místním fotbalovém hřišti pátý ročník noční hasičské soutěže v požárním útoku mužů a žen – Pohár starosty SDH Hůrka.

Soutěže se zúčastnilo 14 družstev mužů a 8 družstev žen. Běžel se požární útok na 2B bez dopouštění vody do kádě dle pravidel novojičínské ligy ligy s výjimkami. Trať útoku byla nasvětlená na základně a u terčů.

Pro družstva byly přichystány finanční odměny, myslivci a poháry. Dva nejrychlejší proudaři v kategorii muži a ženy byli odměněni originální láhví pálenky.

Kategorii mužů vyhráli hasiči z Lukavce (14,808 s – o 57 ms rychlejší, než minulý rok), u žen zvítězily Hukovice (19,398 s). Muži z Hůrky obsadili jedenácté, v rámci okrsku páté místo (N – nezašroubovaný sací koš) a ženy čtvrté, v rámci okrsku první místo (23,337 s). Jak bylo zmíněno, klukům z Lukavce se podařilo obhájit titul a navíc vytvořili nový rekord na této trati. Opět k nám zavítaly dvě vzdálená družstva ze Zálší (okres Ústí nad Orlicí).

Odpoledne hustě pršelo, naštěstí však před začátkem soutěže přestalo. Ve dvou stáncích se čepovalo pivo a Kofola, grilovaly se vepřové kýty a udily klobásky. Letošní noční soutěž byla první akce, kde byly využity zálohované vratné kelímky Nicknack s logem našeho sboru.

Akci hudebně doprovázel DJ Montana, mikrofonem komentoval Martin Mrázek z Kujav. Hlavní rozhodčí byl Filip Sokol z Lukavce. Organizaci letošní soutěže měl na starost Radek Tomčák.
Pořadatelé děkují hasičům z Kujav za zapůjčení kádě a stanu a hasičům z Lukavce za provoz elektronické časomíry. Dále pak Vlasťovi Machulovi za využití skříňového auta a Vojtovi Klosovi (DJ Montana) za produkci zvuku a zapůjčení kabeláže.

Také dík patří vedení TJ Slavoj za umožnění využití fotbalového areálu v Jeseníku nad Odrou a všem našim členům jež se podíleli na chystání a průběhu soutěže.

za hasiče z Hůrky Jirka Segeťa (foto, článek)