«

»

foto – Slavnostní předávání stuh Vesnice roku 2013 pro MSK

V pátek 16. srpna 2013 se v kulturním domě v Jeseníku nad Odrou uskutečnilo Slavnostní předávání cen v soutěži Vesnice roku 2013 v rámci Moravskoslezského kraje.

Fotoalbum ke stažení (.zip, 128 MB)

Zúčastnilo se 12 obcí a získaly tato ocenění:
Jeseník nad Odrou – 1. místo – zlatá stuha
Otice – modrá stuha /společenský život/
Darkovice – zelená stuha /péče o zeleň a životní prostředí/
Dolní Životice – oranžová stuha /spolupráce obce a zemědělského subjektu/
Služovice – 2. místo, zvláštní ocenění komise
Žabeň – 3. místo, diplom za vzorné vedení knihovny
Valšov – cena naděje pro živý venkov
Moravskoslezský Kočov – zlatá cihla
Těrlicko – diplom za podporu a rozvoj přeshraniční spolupráce
Ostravice – diplom za podporu sportovních aktivit
Uhlířov – zvláštní ocenění komise, diplom za koncepční přístup k rozvoji obce
Markvartovice – diplom za rozvoj pospolitosti občanů

Při předávání zlaté stuhy byli pozváni na pódium starosta Tomáš Machýček a místostarosta Libor Macháč, ti si pak k převzetí Zlaté stuhy a symbolického šeku na 250.000,- Kč přizvali také zástupce okolních vesnic a všech spolků. „Nejdůležitější jsou vždycky lidé a jsem moc rád, že tady, v Jeseníku nad Odrou, máme absolutní většinu lidí, kteří mají zdravý rozum, chtějí dělat a dělají.“ řekl Tomáš Machýček.

Po ukončení předávání ocenění v KD oslava dále pokračovala v areálu TJ Slavoj u Bečvárky. Na toto předávání ocenění tak navazovaly víkendové Slavnosti obce Jeseník nad Odrou, jež letos slaví 630 let svého trvání.

Fotogalerie na webu obecního úřadu.
Článek a fotogalerie v Novojičínském Deníku.
Vesnice roku na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>