«

»

Hasiči předvedli atraktivní podívanou

Slunný sobotní den (7.5.2016) zpestřila pro obyvatele Poruby v Ostravě krajská soutěž ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.
Technici nejprve sestavili situaci, kdy v jednom havarovaném, většinou převráceném, autě byla na místě řidiče osoba, ke které se bylo obtížně dostat. Často ležely havarované auta na sobě, zboku byl omezený přístup. Do 15 minut musela jednotka osobu opatrně vyprostit a zdravotnické jednotce předat jak zraněného, tak informace o jeho stavu. Protože nemůžou se zraněným kroutit, museli vždy stříhat. Po překročení limitu dostávají za každých 20 sekund penalizaci 3 body. Pro připojení nástrojů používají přenosné hydraulické centrály s několika přípojkami. Vítězem mezi profi jsou hasiči z Třince u dobrovolných bodovaly Mosty u Jablunkova.

Článek a fotogalerie na pozary.cz
Videoreportáž na tvova.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>