«

»

Horecká traktoriáda 2016

V sobotu 10. září 2016 proběhla šestá Horecká traktoriáda v areálu koupaliště.

Tradičně se jela spanilá jízda Hůrkou, v řadě za sebou letos 12 strojů domácích i „zahraničních“ ze Starého Jičína, Starojické Lhoty a Jeseníku nad Odrou.


První disciplína se jela na fotbalovém hřišti. Pravým kolem přejet trámek, ručně dvakrát obrátit kulatý balík slámy přes hranu. Se strojem třikrát pak objet druhý balík, levým kolem přejet po druhém trámku. Nakonec vyšplhat na myslivecký posed, po laně vytáhnout otepku sena a spustit dolů, sjet do cíle. Druhá disciplína se odehrávala v lese hned vedle hřiště. Řidič projel se zapřaženou kládou vytyčenou trasu. Poslední bodovaná disciplína se jela trasou v lese u horeckého potoka – oblíbená bahenní lázeň. Kategorie byly dvě – domácí a tovární výroba, bodovaly se společně. U všech disciplín se měřil dosažený čas. Přistavěná CAS a její vysokotlak posloužili jako myčka strojů.

Velmi teplé a slunečné počasí přilákalo odhadem 328 návštěvníků. Právě pro ně bylo na čepu pivo a kofola, potom rozlévané nápoje alko i nealko. K zakousnutí výborná klobása přímo z udírny. Mezi disciplínami se na strojích mohly projet děti.

Jako bonusový program proběhla soutěž v pití tupláku v co nejkratším čase. Někteří obyvatelé Jeseníku nad Odrou se kvůli rozstřelu museli vypořádat až se třemi litry.

Soutěžilo se o věcné ceny, které rozdal komentátor a hlavní organizátor letošního ročníku Daniel Glogar. Celou akci pořádali místní hasiči – členové sboru dobrovolných hasičů Hůrka – Jeseník nad Odrou. Kdo vyhrál a jak si tentokráte borci vedli je ke shlédnutí na konci fotogalerie.

Hasiči z Hůrky děkují divákům za početnou účast, soutěžícím za předvedené výkony a organizátorům za přípravu a realizování akce 🙂
Jirka Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>