«

»

Horecká traktoriáda + Horecký tuplák 2018

V sobotu 8. září 2018 proběhla osmá Horecká traktoriáda v areálu koupaliště a třetí ročník Horeckého tupláku.

Spanilá jízda Hůrkou čítala 12 strojů z Hůrky, z Jeseníku nad Odrou, ze Starojické Lhoty i z Kojetína.

Do soutěže se zapojilo 10 strojů. Nejdříve museli borci v deštivém počasí zdolat dráhu plnou úkolů. Takové „traktoristické TFA“. Start se strojem, poté obrácení traktorové pneumatiky, popojetí, obrácení pneumatiky zpátky, přeřezání špalku obloukovou pilou, objetí kulatého balíku slámy, překonání bariéry, vylezení na žebřík do traktorové lžíce, pomocí lana vytáhnutí barelu s vodou a zpět, vypití půl litru nealko piva z láhve (nejtěžší část 🙂 ) a sprint se strojem do cíle.

V lese u fotbalového hřiště museli zdolat trať vytyčenou mezi stromy se zapřihnutou kládou. Start a cíl byl na hřišti. Před cílem je docela velké stoupání. Až na jednoho, všem se podařilo vysmýkat kládu nahoru. Někdy pomohl vzorek a váha stroje, jindy náhon 4×4, ale také rychlost v koncovce.

Další úkol byl v tažení hasičské cisterny (CAS) skoro přes celé hřiště na tažné tyči. Hasičské auto bylo plné vody a potom i plné dětí.

Poslední, čtvrtá, disciplína byla oblíbená bažina u potoka. Klikatá trať v lese se strmým převýšením, přejetí bažiny do „osmičky“. Letos projeli všichni, i přes předchozí déšť nebyla bažina past.

A aby diváci nepřišli zkrátka, byla pak bažina zaplavena vodou a na trať vyjely stroje s mimosoutěžním úkolem – projet. Jako správná exhibice se neobešla bez vytahování zapadlých traktorů, nebo se Zetorem v potoce.

Vyhlášení výsledků s hodnotnými cenami proběhlo na hřišti u stánků s občerstvením. Vítězem byl O. David z Kojetína, dále se umístili místní Ladin Segeťa a Franta Pavlík.

Poté následovala soutěž Horeckého tupláku – pití piva na čas. Muži 1 litr a ženy 1/2 litru. Letos tedy s rozdělením na dvě kategorie. U mužů těsně neobhájil loňské vítězství Aleš Hadašiš ze Starojické Lhoty. Překonal ho s časem 9:22 Tomáš Sládeček z Jeseníku nad Odrou. U žen vyhrála Jiřka Segeťová z Hůrky s časem 9:41.

Na čepu byl Kozel 11° a Kofola, dále nealko pivo a ostropití. V grilu se točilo sele. Mezi disciplínami se děti projely na strojích. Diváci i přes počáteční nepřízeň počasí vytvořili příjemnou atmosféru až do setmění.

Akci pořádali hasiči a osadní výbor, energii (voda, elektřina) nám dodávala restaurace na koupališti. Věcnými cenami přispěla obec Jeseník nad Odrou. Tabulka výsledků je na konci fotogalerie.

Pořadatelé děkují všem za účast, podporu a aktivní spolupráci.
Jirka Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>