«

»

Po 37 letech služby ukončil dráhu profesionálního hasiče Radovan Rýdl, strávil ji na stanici v Novém Jičíně

Přepis článku z Požáry.cz (3.4.2020, 15.00)
V úterý 31. března 2020 nastoupil svou poslední směnu na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně pprap. Radovan Rýdl. Příslušník, kolega a především kamarád se tak loučil se svou téměř 37letou kariérou profesionálního hasiče.

Radovan „Jim“ Rýdl se narodil 6  března 1957 v nedalekých Hodslavicích. Dráhu profesionálního „požárníka“ nastoupil 1. srpna. 1983 na požární stanici v Novém Jičíně, kde byl ihned zařazen na pozici strojníka.

Se strojní službou byla spjatá celá jeho hasičská kariéra. Od počátku 90. let vykonával funkci směnového technika strojní služby. Od té doby hasičskému strojnickému řemeslu učil velké množství nových kolegů, kterým předával své léty a praxí nabyté znalosti.

Během prvních let po svém nástupu ke sboru byl aktivně zapojen do sportovního družstva, se kterým dosáhl mnoha úspěchů. Po ukončení aktivní sportovní kariéry se přesunul do pozice rozhodčího, kde to dotáhl až na instruktora.

Za své dlouholeté služby obdržel postupně medaile Za věrnost III., II. a I. stupně (za 30 let služby).

1 komentář

skrýt

  1. Karel Benda napsal/a:

    Díky kamaráde za vše co jsi vykonal pro kolektiv i společnost
    Karel Benda

    Google Chrome 102.0.0.0 Windows 10 x64 Edition

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>