«

»

Vysílání v DVB-T v našem kraji končí 26. srpna 2020

Konec starého DVB-T vysílání v Moravskoslezském kraji končí 26. srpna 2020.
(původní termín byl stanoven na 29. dubna 2020, kvůli koronavirovému omezení posunuto na srpen)

V příspěvku z 21. ledna 2020, jsme Vás informovali o ukončení vysílání DVB-T. S příchodem koronaviru se ukončení vysílání v našem kraji odložilo do 26. srpna 2020. Od 27. srpna 2020 začínají vysílače Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladkov, Frýdek-Místek – Lysá Hora a Jeseník – Praděd vysílat podzemní televizní příjem ve formátu DVB-T2.

Je nejvyšší čas na zněnu. Pokud máte stávající anténní systém s dobrým příjmem, postačí si zakoupit tuner (set-top-box) s dekódováním DVB-T2 signálu s kodekem H.265/HEVC, nebo si udělat radost zakoupením nové televize již se zabudovaným dekódováním.

S výběrem nákupu Vám mohou pomoci weby uvedné níže, na kterých naleznete více jak stovku zařízení v cenovém rozpětí od 200 Kč do 15 000 Kč.

Srovnání cen Set-top boxů na stránkách:
Heureka.cz
Zbozi.cz
Srovnanicen.cz
Srovname.cz
Hledejceny.cz
Nejlepsiceny.cz
Seznamzbozi.cz

Některé další odkazy na toto téma
dvbt2overeno.cz – Info o přechodu na DVB-T2 a test domácího zařízení dle typu
televizezadarmo.cz – Web zřízený Ministerstvem průmyslu a obchodu
dvb-t2.cz – Informační web DVB-T2 Terrestrial
dtest.cz – Článek dTestu o konci éry DVB-T
chip.cz – Sedm DVB-T2 tunerů v testu magazínu CHIP

Území, na kterém Česká televize přestala 27. srpna vysílat ve standardu DVB-T (Zdroj ČT):

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>