«

»

V Bernarticích nad Odrou se při oslavách sv. Floriána žehnalo novému automobilu

Neděle 13. září 2020 v Bernarticích nad Odrou patřila místním hasičům. V osm hodin začala mše svatá k uctění památky sv. Floriána a za živé a zemřelé hasiče. Kvůli mimořádným opatřením se tyto oslavy přesunuly z května právě na druhou neděli v září. Při této příležitosti bylo slavnostně požehnáno novému dopravnímu automobilu Renault Master, který doplní vozový park Bernartských hasičů. Vůz byl financován z Obecních a dotačních zdrojů.

Na oslavě se sešli místní občané a hasiči, dále zástupci okolních sborů a zástupci okresního sdružení. Po mši v místním kostele se zástup hasičů vydal na hřbitov, kde proběhly přímluvy. Následně bylo požehnáno novému automobilu, aby dobře sloužil lidem a dobré věci. Velitel místní jednotky Pavel Kroupa převzal od zástupce firmy MOTO-TRUCK CZ, která automobil sestavovala, symbolický klíč k tomuto vozidlu. Po bouchnutí sektu si pak všichni na nového pomocníka místní jednotky i celého sboru připili.

O půl jedenácté vznikla skupinová fotografie zúčastněných hasičů před vozovým parkem u místní hasičárny. Následovalo posezení a oběd v prostorách Restaurace U Bříz. U této příležitosti byli za svou práci ve sboru také oceněni jak starosta hasičů Tomáš Horut, tak i bývalý velitel Vojtěch Knop.

Více fotografií je pod odkazem vpravo nahoře

Technická data DA-L1Z:
výrobce a model podvozku – Renault Master
barvy – červené části RAL 3000, bílý podélný pruh RAL 9003
maximální hmotnost – 3 500 kg
motor – naftový turbodiesel s objemem 2 300 ccm a výkonem 110 kW
nápravy – přední hnaná, zadní vlečená se vzduchovým odpružením a listovými pery
počet míst – 9 s řidičem (tři řady sedadel orientovaných ve směru jízdy)
výstražné osvětlení – plně osazená modrá LED světelná rampa doplněná o LED moduly pro vykrytí 360° kolem vozidla + zadní oranžová naváděcí alej
pracovní osvětlení – bíle LED světla moduly vzadu, po bocích a v kabině vozidla, čtecí lampička velitele zásahu
pevně vmontovaná výbava – digitální terminál, tažné zařízení, pochozí střešní nosič a žebřík, nezávislé topení, vzduchový kompresor pro měchy s možností připojení hadice, 12V vývod vně vozidla
další výbava – PS12, sada hadic, kalové čerpadlo, osvětlovací magnetické světlomety, ruční lampy, hasicí přístroje, vyprošťovací nástroj, řezač pásů, vytyčovací páska
kompletní přestavba a dodávka automobilu – MOTO – TRUCK CZ s.r.o. z Přerova
financování – náklady cca 1 200 000 Kč hrazeny z rozpočtu Obce Bernartice n.O., z fondu GŘ HZS ČR a z dotace Moravskoslezského kraje

text a foto – Ladislav Segeťa

Článek o novém autu na Požáry.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>