«

»

Výcvik JSDH Hůrka na Odře 2019

Výcvik jednotky hasičů. V sobotu 13. dubna 2019 při teplotě 7°C absolvovala jednotka dobrovolných hasičů z Hůrky (JSDH Hůrka) pravidelný výcvik na splavu řeky Odry u Lesního mlýna v Bernarticích nad Odrou.

Výcvik byl zaměřený na poučení BOZP při práci na vodě, koordinace plavby raftu, nácvik sebezáchrany v případě neočekávané události, záchrana osob při vědomí a při bezvědomí s využitím základních technických prostředků ve výbavě jednotky PO.

Hasiči si vyzkoušeli pohyb v ochranných oděvech (tzv. suchých oblecích) ve vodě a s použitím prostředků určených pro záchranu osob. Cílem dopoledního cvičení, bylo také, vyzkoušet si vzájemnou spolupráci hasičů v družstvu od příjezdu na místo výcviku, chystání potřebných věcí a zahájení samotných „záchranných prací“. V roce 2019 se výcviku zúčastnili také hasiči ze Suchdolu nad Odrou.

text a foto: Daniel Glogar – místostarosta


V letošním roce (2022) také již proběhl jarní výcvik na vodě na stejném místě s podobným programem (i když bez kolegů ze Suchdolu). Článek s fotografiemi a videem.
Ladislav Segeťa – místostarosta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>