«

»

Výcvik JSDH Hůrka na Odře 2022

Na sobotu 23. dubna 2022 byl po dvou odložených pokusech naplánován výcvik JSDH Hůrka na vodě. Po stanovení termínu velitelem Tomášem Sládečkem jsme se sešli v 8.30 u hasičské zbrojnice a připravili se na taktické cvičení.

Jako každý rok, pokud to podmínky dovolí, je tento výcvik zaměřen na dovednosti členů místní jednotky v použití suchých obleků pro práci ve vodě a při vzájemné kooperaci skupiny. Trénuje se plavba na raftu na volné hladině i při překonávání překážek – většinou v podobě stromů a větví spadaných ve vodním toku. Zpestřením je vždy umělý jez u Lesního mlýna na Odře v Bernarticích n.O., kde se cvičení pravidelně pořádá. Výcvik se také zaměřuje na techniky záchrany topících se osob, a to jak z raftu, tak i ze břehu.

Letošní jaro se tréninku zúčastnilo sedm členů jednotky. Byli přítomni i další naši členové sboru, kteří přijeli vozem nebo na kole. Toto sobotní odpoledne jsme kolem Odry viděli i mladé dobrovolníky, kteří se zapojili do akce Společná Odra aneb úklid břehů Odry v CHKO Poodří. Při návratu na základnu se veškeré použité vybavení očistí a nechá se vyschnout pro další použití, ať už na další cvičení nebo ostrý zásah.

text: Ladislav Segeťa
foto: Jiří Segeťa
foto a video z dronu: Filip Glogar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>