«

»

Hasičské slavnosti Litoměřice 2022


V pátek a sobotu 10. a 11. června 2022 proběhnou po delší pauze opět Hasičské slavnosti Litoměřice.

Členové našeho sboru, pokud to kapacity pořadatele dovolí, mají v plánu se účastnit letos také (odjezd v pátek dopoledne, příjezd v neděli před obědem) – kdo má zájem, ať se ozve do pondělí 2. května, do večera, na kontaktu
sdhhurka.cz/?author=1
Ladislav Segeťa – místostarosta

více informací na oficiálním webu akce.

Sobotní přímý přenos z hasičských slavností:
cca 10.00-12.00
Slavnostní nástup, přehlídka a průvod
cca 22.00–22.30
Hasičská hudební fontána


Jde o celorepublikový sraz hasičstva s nejrozsáhlejší výstavou hasičské techniky – od té nejstarší ze sbírek sborů dobrovolných hasičů až po tu nejmodernější a speciální, kterou disponuje Hasičský záchranný sbor České republiky. Zároveň je to také největší a nejvýznamnější akce svého druhu v Česku.

Minulý ročník přivítal 27 000 návštěvníků a přes 250 hasičských sborů přivezlo do Litoměřic 300 kusů historické hasičské techniky. Výstaviště tak zdobily staré zápřahové stříkačky, parní stříkačky i historické hasičské automobily. Většina techniky se aktivně prezentovala v rámci ukázek, jež probíhaly po dobu celých slavností. Velký úspěch zaznamenaly jednotlivé ukázky sborů dobrovolných hasičů, které si hasiči sami secvičili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>