«

»

Zásah JSDH Hůrka – Zahoření porostu kolem železničního náspu

V pondělí 21. srpna 2023 byla naše jednotka povolána k požáru kolem železniční trati za Polouvsím směrem k Polomi.

O půl čtvrté odpoledne bylo formou automatického hovoru a emailu členům jednotky oznámen výjezd k požáru porostu kolem železničního koridoru, který byl pravděpodobně způsoben projíždějící vlakovou soupravou (podobná událost byla v té době nahlášena i poblíž Suchdola n.O.). Za naši jednotku zasahovalo 5 hasičů. Při příjezdu na místo se zjistilo, že požár se rozšířil do plochy asi 120×20 m. Na místě se už k hašení chystala JSDH ze Starého Jičína. Druhou polovinu požářiště pak za pomoci CAS 15-2000/120 MAN uhasila naše jednotka. Na místo ještě přijela jednotka HZS Nový Jičín a drážní hasiči z Ostravy.

Jako standardně při podobné akci, jsme cestou z vhodného hydrantu v Jeseníku n.O. do nádrže doplnili 2 m3 vody a po příjezdu zpět ke zbrojnici v Hůrce automobil umyli.

text a foto Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>