«

»

Zásah JSDH Hůrka – Poškozené ovocné stromy v alejích

Po víkendových bouřkách zůstalo několik poškozených stromů v alejích kolem Hůrky. Na neděli 27. srpna 2023 jsme proto na 14. hodinu naplánovali zásah – nebo spíše malou brigádu – jednotky na odstranění těchto stavů.

Ve dvou lidech jsme postupně řešili tři místa. Jako první jsme pořezali na cyklostezku vyvrácenou jabloň naproti vodárně směrem na Jeseník n.O. Druhým řešeným stromem byla třešeň, na které je křížek u tragické nehody tří našich kolegů. Z té jsme v horní části odstranili větší suchou větev. Jako třetí jsme ošetřili strom naproti čp. 54, jenž měl ulomenou větev opírající se o zbytek stromu a hrozil její pád do vozovky. Cestou zpět do hasičárny jsme vyložili pořezanou jabloň na ohniště u bývalé školy, kde pak toto dřevo poslouží jako večerní palivo na oheň třeba o podzimním lampionovém průvodu.

Ten den se kolem 19. hodiny vyjíždělo také k odstranění větve zasahující do vozovky za železničním podjezdem v Blahutovicích směrem na Dub.

text Ladislav Segeťa, foto Jan Dorazil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>