Zásah JSDH Hůrka – Zlomený strom zasahující do vozovky

Ve středu 6. září 2023 byla naše jednotka povolána k technickému zásahu odstranění většího listnatého stromu, který praskl u kmene a naklonil se nad vozovku na cestě od Polouvsí na Dub (za rybníky).

Členové jednotky byli automatickým voláním informováni v 19.42, na místo pak přijeli asi v 19.50. V té chvíli se už ale rychle stmívalo a na nakloněný strom nešlo pořádně vidět. Proto nebylo použito běžných prostředků zásahu (prořezání stromu poblíž zlomu apod.). Po chvíli přijela jednotka z HZS Nový Jičín se zásahovou Tatrou.

Aby nevznikly nebezpečné situace při odstraňování stromu velitel přivolal z Nového Jičína ještě hasičský automobilový žebřík na podvozku Iveco. Z plošiny pak hasiči pomocí bateriové motorové pily odstraňovali větve, které zasahovaly nad vozovku. Zaklíněný zbytek stromu zůstal na místě.

text a foto Ladislav Segeťa

¨