Exkurze mladých hasičů do nové stanice HZS Nový Jičín

Na pátek 10. listopadu 2023 byla naplánována exkurze do nové stanice Hasičského záchranného sboru na ulici Propojovací v Novém Jičíně.

Kromě mladých hasičů se zúčastnili také dospělí, většinou rodiče dětí. Prostory tohoto záchranného centra nás provedl náš velitel Tomáš Sládeček a člen jednotky Filip Glogar. V 17 hodin jsme se sešli ve vestibulu zbrojnice, kde nás velitel seznámil s účelem a krátkou historií této mladé budovy.

Po úvodu jsme se společně vydali kolem šaten do hlavních prostor garáží. Tam si všichni mohli prohlédnout mobilní záchrannou a hasičskou techniku. Děti hlavně zaujaly nákladní automobily a zvedací plošina, přes kterou mohly prolézat. Fascinovány byly i sjezdovými tyčemi 🙂 Během prohlídky jsme také viděli výjezd jednotky k bouračce na dálnici D1, kde šlo hlavě o zajištění uvolnění komunikace po dopravní nehodě.

Všech 37 dospělých a 26 dětí se dále vydalo do vzdálenějších prostor, kde je technické zázemí myčky, základního servisu aut a technického vybavení. Při zpáteční cestě, opět přes garážovou halu, jsme si prošli první patro budovy sloužící jako kanceláře, posilovna a další prostory pro fyzickou regeneraci hasičů. Po výstupu do nejvyššího patra jsme se ocitli v krásné tělocvičně a vypustili tam všechny děti, z čehož byly nejvíc nadšené. Mohly zde totiž konečně volně běhat.

Poslední zastávka byla opět ve vestibulu, kde jsme potleskem poděkovali za vydařenou a velmi zajímavou exkurzi trvajíci asi hodinu.

text Ladislav Segeťa; foto/video Ladislav Segeťa, Michaela Železníková a Karolína Fárková