«

»

Kronika dobrovolných hasičů v Hůrce – rok 2002

I v roce 2002 měl 89členný sbor hodně aktivit. Kronika si také pochvaluje mladou členskou základnu, kterou tehdy tvořilo 14 dětí.

Do zásahového družstva se investovalo nejen finančně, ale i časově. Kromě nákupu nového vybavení se v červnu provedlo prověřovací cvičení jednotky. Tehdejší velitel sboru Vladimír Bok naplánoval výjezd, při kterém měli členové připravit vedení vody k fiktivnímu požáru v záhumení u Kovařčíků. Jedinou komplikací byla dlouhá doba, kdy nebyl k nalezení ve vysoké trávě skrytý hydrant. Kromě této námětovky však přes rok neproběhl žádný jiný zásah.

Soutěže, které náš sbor tehdy pořádal, proběhly na koupališti a u bývalé školy. První zmíněné místo tradičně hostilo soutěž mladých hasičů, kde se sjelo 12 družstev. U bývalé školy následně proběhla soutěž mužů a veteránů.

Rovněž domácí družstva soutěžila i v okolí. Žáci se zúčastnili pohárovek ve Starojické Lhotě, v Odrách a ve dvoukolové soutěži v Hostašovicích. Muži objeli okrskovou soutěž v Palačově, Bernarticích nad Odrou, na Starém Jičíně a dvakrát v Janovicích.

Kromě běžných brigád při údržbě techniky, sběru kovového šrotu nebo čištění požární nádrže se v tomto roce členové sboru zaměřili na obnovu antukového tenisového hřiště na koupališti. Po usouzení, že plocha ze škváry nebo antuky u lesa hlavně na podzim je neudržitelná, bylo rozhodnuto, že se požádá obec o zainvestování do asfaltového povrchu – což se nakonec také realizovalo.

Z kulturních a společenských aktivit se členové sboru zúčastnili okrskové výroční schůze na Starém Jičíně. Tradičně také květnových oslav sv. Floriána tamtéž. V květnu byla zorganizována návštěva profesionální hasičské stanice v Novém Jičíně. Avšak shoda náhod zapříčinila malou účast mladých hasičů. I tak však „profíci“ s dětmi ochotně prošli hasičkou stanici a ukázali techniku, kterou používají.

Ladislav Segeťa – místostarosta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>