Květnová akce – Daruj krev a krevní složky s dobrovolnými hasiči!

SH ČMS – Okresní sdružení hasičů Nový Jičín, Propojovací 2309/3, 741 01 Nový Jičín Vás vyzývá na květnovou akci Daruj krev a krevní složky s dobrovolnými hasiči aneb květen se svatým Floriánem – patronem hasičů.

Pro hromadné darování krve spolků se prosím objednejte buď osobně na oddělení nebo přes objednávkový systém.
Akce se vztahuje i pro dárce plazmy na celý měsíc.
Jako poděkování se každý hasič může těšit na sladkou pozornost.

Proč darovat krev?
V České republice chybí 100 000 dárců krve. Přitom každý z nás potřebuje za svůj život průměrně 5x krevní transfuzi a 14x lék vyrobený z krve. Na komplikovanější operaci je potřeba i 10 jednotek krve po 300 ml. Díky stále složitějším operacím spotřeba krve neustále roste. Počet dobrovolných dárců naopak dlouhodobě klesá a čím dál více lidí svoji krev raději prodává farmaceutickým firmám. Lidská krev je navíc jedna z mála věcí, kterou neumíme vyrobit uměle. Staňte se dobrovolným dárcem krve. Jedním odběrem můžete zachránit až 4 lidské životy.
ProDarce.cz