«

»

Táborák s pálením čarodějnic v Hůrce

Krásné slunné odpoledne přivítalo do Hůrky na společnou akci místních hasičů a osadního výboru mnohé dospělé a hlavně děti. V areálu bývalé školy se totiž konal tradiční Táborák s pálením čarodějnic. Konec dubna sice vycházel na úterý, ale akci jsme přichystali na sobotu 27. května 2024. Navázali jsme tak na dopolední brigádu při akci Ukliďme Česko s pracovním názvem SDH Hůrka uklízí svět zakončenou opékáním na koupališti. Někteří měli tak párky na oběd i na večeři.

O půl šesté Dan Glogar podpálil hranici pod krásnou čarodějnicí, kterou vytvořily holky Dostálovy. Její dynamická přeměna v popel trvala asi pět minut. Na ohni si potom všichni na lískových prutech opekli párky, které byly připraveny k zakoupení v místní hospůdce. Děti si mohly při chvíli zaběhat na přilehlém hřišti nebo si pohrát na prolézačkách. Některé se zabavily u tvorby náramků nebo přívěšků z korálků u naší společné tety Jiřiny Bokové. Vlastní tvorbu si pak mohly nechat. Letos dokonce nechyběla ani cukrová vata, kterou točila Šárka Blažková.

Později odpoledne venkovní prostor vyplnil zvuk z bluetooth reproduktoru. Jak se smrákalo, tak dětské písničky plynule přešly v songy pro dospělé. Oheň, jako každý rok podporovaný skupinou topičů, vydržel až do pozdních hodin.

text a foto Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>