«

»

SDH Hůrka uklízí svět – report z akce Ukliďme Česko

V sobotu 27. dubna 2024 jsme se jako hasiči zapojili do akce Ukliďme Česko. V plánu byl úklid veřejných prostor v Hůrce a nejbližším okolí.

Po srazu v devět hodin u hasičárny jsme se rozdělili na pracovní skupinky. Jedna se nechala odvézt na Jesenický konec cyklostezky a pak jí zpět prošla. Další dvě skupinky prošly dolní a horní konec obce. Další pak měly svou trasu kolem kopce. Nakonec se všichni soustředili do areálu koupaliště, kde jsme uklidili volné prostory i přilehlý les. Tam byl vlastně i sraz k polednímu obědu ve formě špekáčku. Tento chod si všichni napíchli na klacek a upekli na ohni. Pro některé to nebylo ten den poslední opékání, protože od 17. hodiny poté proběhl tradiční Táborák s pálením čarodějnic v areálu bývalé školy.

Potěšilo nás, že prostory obce i okolí jsou na tom naštěstí velmi dobře. Celkem se nasbíralo 5 pytlů odpadků (cca 75 kg), což na velikost prostoru, který se prošel, není mnoho. Mezi nalezenými exponáty byly např. i dvoje plastové boby a zadní světlo osobního auta. Nechyběla ani tradiční pohozená sklenice od Jägermeisteru – bohužel prázdná… 🙂

Akce se účastnily hlavně mladí hasiči a jejich kamarádi. Přidali se i další lidé z Hůrky, a tak nás bylo dohromady ke 40 brigádníků. Děti za svou práci dostaly diplomy a polepky od patrona akce.

Sobotní počasí bylo jak malované a i terén nebyl naštěstí podmáčený. Nepořádek se tak sbíral dobře. Děkujeme tímto lidem z Ukliďme Česko z.s. za poskytnuté pytle, rukavice a jiné předměty a také za to, že nás svou aktivitou inspirovali tuto akci každý rok uspořádat.

text Ladislav Segeťa; foto Ladislav Segeťa, Karolína Fárková a Simona Bartošová

Odkaz na stránku úklidové akce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>