Příjezd hasičů ke cvičnému poplachu v MŠ Jeseník n.O.

Byli jsme požádání, zda bychom mohli přijet ke cvičnému poplachu v mateřské škole v Jeseníku nad Odrou. Rádi jsme se tedy domluvili na úterý 21. května 2024 na půl desátou.

V tu dobu už všechny děti ze tříd „Berušek“ a „Sluníček“ – poté, co při cvičném poplachu opustily budovy školky – na nás čekaly na dopravním hřišti pod kostelem. Po příjezdu nás čekaly dvě milé překvapení. Jednak z malého výletu nadšené děti a potom i výborné hruškové a tvarohové frgály, které napekla paní Sudolská.

Dětem náš velitel jednotky a sboru přednesl malý úvod k hasičům a ptal se na základní otázky na témata, které je dobré, aby znaly.

Děti až na drobné zaváhání vše věděly a rychle odpovídaly. Po tomto úvodním slově jsme dětem ukázali a popsali hasičskou techniku, která je součástí vybavení automobilové cisterny. Po prozkoumání a prolezení celého auta si všichni mohli na chvilku vyzkoušet práci s vysokotlakou proudnicí. Než se všechny děti prostřídaly, tak se spotřebovalo asi 250 l vody. Tu jsme potom po rozloučení doplnili z vhodného hydrantu.

Děkujeme za pozvání od milých učitelek mateřské školy, vždy rádi na tuto akci přijedeme.

Ladislav Segeťa a Tomáš Sládeček