«

»

Pochovávání basy na masopust v Hůrce

Jeden sobotní večer, 22. února 2020, se v sále bývalé školy pořádalo Pochovávání basy se zábavou. Akcí, kterou uspořádalo vedení Vesnického muzea a Hospůdky u Školy, se potvrdila obnovená tradice masopustní zábavy v Hůrce.

Akci hudebně vyplnila dvojice Milana Býčka a Katky Drlíkové. Organizátoři masopustu později večer kulturně pohřbili stařičkou basu za přítomnosti faráře, ministranta, smutečního mluvčího, nosičů basy, pozůstalých a hlavně profiplaček.

Po tomto rozloučení se losovala bohatá tombola, kterou kromě hlavních sponzorů obohatili také místní občané z Hůrky.

text a foto Ladislav Segeťa

Odkaz na článek z dopoledního Masopustu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>