«

»

Táborák s pálením čarodějnic v Hůrce

Hasiči z Hůrky společně s osadním výborem připravili na 30. dubna 2023 Táborák s pálením čarodějnic. Původně mělo vše proběhnout v sobotu, ale pro předpověď na déšť se akce přesunula na neděli od pěti hodin odpoledne. Nakonec se ukázalo, že to byla dobrá volba.

Teplé a slunečné, skoro prvomájové, počasí všechny potěšilo. Důkazem toho je nadprůměrná a možná i rekordní účast na této akci. Odhadem přišlo přes šedesát lidí, z toho polovina dětí. V 17 hodin a 14 minut Daniel Glogar podpálil hranici pod čarodějnicí sedící na koštěti, která byla letos dílem Martiny Dostálové. Po dvou minutách byla čarodějnice k nepoznání a zbyly po ní pouze dráty z klobouku.

Po deštivých dnech stačila zem trochu proschnout a to uvítaly hlavně děti, které si mohly hrát v pískovišti a na průlezkách a houpačkách. Na asfaltovém hřišti odrostlejší děti hrály basketbal nebo fotbal. Pro oživení nálady i pro dětské taneční kreace se pouštěly hity z Partyboxu. Jak se smrákalo hudební párty pozvolna přešla z dětského playlistu do klasických písniček.

O půl desáte jsme schovali hudební aparaturu a pálení čarodějnic se proměnilo v posezení u táboráku. Na něm si mohli návštěvníci na připravených lískových prutech opéct párky. Ty si mohl každý zakoupit v místní hospůdce.

Tímto děkujeme pár lidem, kteří se postarali o přípravu akce a taky návštěníkům, že si zvolili svátky jara prožít společně s námi v Hůrce.

text a foto Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>