Shromáždění představitelů SDH okresu Nový Jičín v Závišicích

V pátek 3. listopadu 2023 se od 17 hodin v sále pohostinství U Kremlů v Závišicích konalo Shromáždění představitelů sborů Okresního sdružení hasičů Nový Jičín.

Přítomno bylo 83 zástupců z jednotlivých sborů okresu, starosta OSH (a zároveň KSH) a dalších 7 členů výboru OSH Nový Jičín a 9 hostů. V současnosti v okrese Nový Jičín působí 89 sborů a je registrováno 5 915 hasičů. Pokud půjdeme do statistky zásahů profesionálních hasičů, tak v okrese v období od ledna do října bylo 2 965 událostí a asi v polovině případů „profíci“ zasahovali společně s dobrovolnými jednotkami. Uchráněný majetek je vyčíslen na 98 miliónů korun. Na schůzi se kromě jiného ocenily také jednotlivé sbory za účast na květnové akci „Daruj krev s dobrovolnými hasiči“. Darovat tuto život zachraňující tekutinu přišlo 163 dárců a 9 prvodárců. Zvlášť byl oceněn sbor z Hodslavic za nejvyšší účast u prvodárců a SDH Palačov za největší počet dárců celkem.

Program jednání:
1) Zahájení jednání
2) Volba pracovních komisí
3) Kontrola usnesení
4) Zpráva o činnosti OSH Nový Jičín
5) Zpráva OKRR
6) Konečný rozpočet za rok 2022, čerpání rozpočtu za 9 měsíců roku 2023 a návrh rozpočtu na rok 2024
7) Zajištění Valné hromady SDH a okrsků, Hlášení o činnosti SDH 2023, Registrační list kolektivu mladých hasičů 2024, Registrace sportovních oddílů 2024
8) Ocenění
9) Diskuse
10) Schválení usnesení
11) Závěr

Za okrsek Starý Jičín se zúčastnili zástupci SDH z Janovic, Starojické Lhoty, Jičiny, Palačova, Bernartic n.O., Hůrky a ze Starého Jičína-Vlčnova.