Lampionový průvod Hůrkou 2023

Sobotní večer a noc (28. října 2023) v Hůrce patřila lampionovému průvodu. Tato, dá se říci tradice, se obnovila v roce 2012, kdy u zrodu stály hlavně tehdejší maminky menších dětí. Do organizace se v průběhu let postupně zapojili hasiči a také osadní výbor.

Letos poprvé jsme si zkusili vyjít za světla. Mělo to své výhody i nevýhody. Trasa vedla od hasičárny (kde jsme v 17 hodin vycházeli) přes záhumení a koupaliště do areálu bývalé školy. V průběhu trasy byly tři zastavení s úkoly. Díky tomu, že ještě nebyla tma, děti lépe viděly na práci.

Na prvním stanovišti u Segeťů bylo úkolem sestavit 9dílné puzzle nebo rozdělit obrázky zvířátek na domácí a divoká nebo denní a noční. U druhého stolu, který byl u kravína, děti vyplnily spojovačky a také hledaly na obrázcích devět rozdílů. Třetí, už více pohybový úkol, byl na koupališti. Tam děti skákaly v pytli a házely tenisáky do bedny.

Čekali jsme, že v té době bude už tma, ale jasné počasí doprovodilo průvod za světla až do areálu bývalé školy. Tam byl rozžehnut táborák z větví suchého smrku, který byl poblíž.

Pro všechny byl připraven také teplý čaj a špekáčky v místní hospůdce. Reprodukovanou hudbou doprovázený večer před sedmou hodinou doplnily tři ohňostroje – dva jsme připravili, ten třetí jsme ale nečekali 🙂 Co se týká účasti dětí, tak jich letos byla asi polovina oproti minulému roku.

Tímto děkuji za spolupráci všem holkám, které tvořily super zázemí třech stanovišť a jednomu většímu klukovi za připravení táboráku a ohňostroje. Těšíme se na další akci pro děti. Hasiči a Osadní výbor Hůrka.

text a foto Ladislav Segeťa