«

»

pozvánka – Den otevřených dveří v IVC v Bílovci

V pátek 15. května 2015 bude probíhat v novém Integrovaném výjezdovém centru (IVC) v Bílovci na ulici Boženy Němcové č. 1182/8 v době od 9.00 do 17.00 hodin Den otevřených dveří.

V tomto novém objektu společně pracují dvě složky Integrovaného záchranného systému, a to Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, územní odbor Nový Jičín, stanice Bílovec a výjezdová skupina rychlé záchranné pomoci Bílovec Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezské­ho kraje.

Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout nejen prostor IVC, ale i zásahovou techniku a vybavení obou složek. Rovněž bude probíhat prezentace činností hasičů a zdravotnických záchranářů.

Samotné vybudování centra vyšlo na přibližně 29 milionů korun. Téměř dvě třetiny částky šly z dotace Moravskoslezského kraje, třetina ze státního rozpočtu. Na financování výstavby se podílely také obce v hasebním obvodu bílovecké stanice HZS MSK, a to zhruba částkou 600 tisíc korun.

odkaz na článek Den otevřených dveří v IVC v Bílovci
odkaz na článek Bílovečtí profesionální hasiči mají nové sídlo, integrované výjezdové centrum sdílí se zdravotníky

Zdroj www.pozary.cz


Pro zájemce o návštěvu bíloveckého IVC je odjezd z Hůrky od hasičárny v pátek po 14. hodině.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>