«

»

Soutěž O Nejlepší horeckou pálenku

V sobotu 20. ledna 2018 proběhl v sále bývalé školy v Hůrce již šestý ročník soutěže O Nejlepší horeckou pálenku.

Soutěž začala po čtvrté hodině příchodem hodnotících porotců. Každý vzorek se hodnotil body od 1 do 10, kdy 10 bodů bylo nejvíce. Každý příchozí dostal hodnoticí list porotcem, ve kterém bodově zapisoval vůni, chuť a celkový dojem přihlášeného vzorku pálenky. Po osmé hodině se spočítaly výsledné body a stanovilo se celkové pořadí.

V letošním roce vyhrála švestka Pavla Dorazila s 336 body. Na druhém místě se umístil se švestkou Petr Dorazil s 325 body a na třetím Josef Petera s 321 body. Soutěž byla jako každý rok vyrovnaná. Do letošní soutěže se přihlásilo 14 soutěžních vzorků. Po vyhodnocení následovala neřízená degustace všech soutěžních vzorků. Velký dík patří Obci Jeseník nad Odrou a Petru Dorazilovi za poskytnutí cen.

Za Osadní výbor Hůrka Daniel Glogar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>