«

»

Školení řidičů motorových vozidel

V pátek 15. října 2021 od 18 hodin proběhla v sále kulturního domu v Hůrce akce určená řidičům.

Toto školení odborné způsobilosti řidičů bylo určeno hlavně pro členy JSDH Hůrka, kde je zřizovatelem Obec Jeseník nad Odrou. Školení bylo přístupné také občanům. Přednášel Marek Kalamár z Šenova u Nového Jičína. Probraly se aktuální témata i chystané změny od 1. ledna 2022.

V průběhu školení se účastníci dotazovali hlavně na chystané změny ve vyhlášce a další technické záležitosti (bodový systém, zipování při souběžné jízdě, záchranářská ulička, správné osvětlení vozidla, předjíždění cyklisty, směrové ukazatele, max. délka jízdní soupravy, upevnění nákladu na tažné vozidlo a jeho označní apod.).

text a foto Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>