«

»

Lampionový průvod Hůrkou 2021

V sobotu 30. října 2021 Osadní výbor a Hasiči z Hůrky uspořádali již tradiční lampionový průvod.

V roce 2020 se průvod kvůli vládním opatřením proti šíření covidu pořádat nemohl. Proto jsme rádi, že letos se akce již vydařila. Oproti předchozím ročníkům jsme vyšli tradičně v 17 hodin, ale před změnou času z letního na zimní.

Od křižovatky na Jeseník se za soumraku vydal malý průvod, který postupně sbíral další členy. Na koupališti nás bylo i s dětmi 37. Poté se jako obvykle šlo k bývalé škole, kde byl již zapálen táborák a velcí a malí návštěvníci si mohli opéct špekáček na klacku. Připravena byla také várnice s ovocným čajem, a kdo se chtěl ještě trochu víc zahřát, mohl si do kelímku dolít rum. Před sedmou hodinou jsme vypustili ohňostroj o sto ranách a zapálili velké prskavky. Improvizovaná diskotéka pak dokreslila celý pozdní večer a noc. Ten den bylo větrno, ale teplo, jižní vítr nám přinesl krásný podzimní večer.

Za hasiče a osadní výbor Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>