«

»

Oslavy sv. Floriána na Starém Jičíně a ve Vlčnově

Letošní oslava sv. Floriána vycházela na neděli 8. května 2022. Jako každý rok se ve vycházkových oblecích již po třiatřicáté sešli členové jednotlivých sborů okrsku Starý Jičín.

Náš sbor na Den matek v počtu čtyř členů se zúčastnil oslav také (Terezie Kachlová, Zdenek Silz, Ladislav Segeťa a Jiří Segeťa). Jako tradičně jsme uctili památku zesnulých hasičů položením květin na pietní místa v Hůrce u křižovatky na Jeseník, v zatáčce směrem do Vlčnova a nakonec u hlavního kříze na starojickém hřbitově.

Vlajkonoši za zvuku fanfáry Starojické dechovky přinesli k oltáři kostela sv. Václava na Starém Jičíně historické prapory sborů, vlajku SH ČMS, vlajku Starého Jičína a českou státní vlajku.

Po mši se průvod vlajkonošů, kněze, jáhna, hrající kapely, uniformovaných členů a hostů odebral přes náměstí do hasičské zbrojnice ve Vlčnově. Zde kapela zahrála českou státní hymnu. Z hlavní části oslav byl pořízen i profesionální videozáznam.

Po doznění tónů dechové hudby byl zavelen rozchod do horního patra zbrojnice, kde na zúčastněné čekal pekelně ostrý výborný guláš, točené pivo a jiné nápoje. Oslavily se dvoje narozeniny, jedny i s živou hudbou. Po jedenácté se účastníci rozešli a rozjeli domů.

text a foto: Jiří Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>