«

»

Slunné počasí, přes 400 lidí a výborné výkony mladých hasičů – to byla soutěž v Hůrce

Průběh předchozí horecké soutěže mladých hasičů pořádanou v roce 2019 doprovodil silný déšť v době pokusů mladšího družstva z Palačova a Hájova, následující závodníci už měli na trati požárního útoku klouzačku. Tehdy se hrálo mistrovství světa v ledním hokeji a zapadlá hasičská auta jsme museli vytahat z hřiště traktorem. Po dvouleté koronavirové pauze jsme se trefili znovu do hokeje, ale už nepršelo a celý den byl zalitý sluncem.

V neděli 15. května 2022 začaly po obědě přijíždět družstva a po zápisu do startovních tabulek byla ve 13.20 soutěž O pohár starosty SDH Hůrka společným nástupem zahájena. Tentokráte se soutěžilo v požárním útoku dle směrnice hry Plamen a v běhu jednotlivců na 60 m s překážkami. Obě disciplíny se započítávaly do bodování okrsku Starý Jičín.

Zúčastnilo se 13 družstev mladších a 12 družstev starších žáků – a také nepočítaně jednotlivců. Celkově bylo přítomno odhadem 430 lidí a 36 jízdních kol.

Požární útok MH. Za mladší již podruhé uhájilo první místo družstvo z Jičiny s časem 17,41 s. Za starší zvítězilo družstvo z Janovic s časem 18,98 s, to si také odvezlo putovní pohár starosty. Družstvo mladších hasičů z Hůrky se umístilo těsně pod bednou na čtvrtém místě s časem 21,17 s.

Jednotlivci na 60 m překážek. Nejrychlejší za mladší hasiče byl Lukáš Simper za SDH Jičina a za starší Beáta Kroupová za SDH Bernartice n.O.

Bylo rozdáno 6 pohárů pro sedmičlenná družstva hasičů a taky 6 medailí a diplomů pro nejrychlejší jednotlivce. Každé soutěžící družstvo dostalo od pořadatelů dárkovou tašku. Výhercům gratulujeme.

Soutěží provázel náš místostarosta Ladislav Segeťa a Radek Tomčák. Hlavním rozhodčím požárního útoku byl Radim Hasal.

Ve stánku se čepovalo pivo a malinovka. K snědku byly párky v rohlíku nebo klobása z udírky s chlebem. Byla možnost si zakoupit cukrovou vatu a jiné pouťové věci. Na vedlejším hřišti se hrál i nohejbal.

O elektronickou časomíru požárního útoku se postarali hasiči z Bernartic n.O. se startérem Vojtěchem Knopem. Zajištění překážek a také průběhu soutěže jednotlivců byla práce Aleše Pavlíka a kolegů ze Starojické Lhoty

Hasiči z Hůrky děkují úplně všem – soutěžícím, organizátorům, návštěvníkům, sousedům za elektriku, místní hospodě za zázemí… – za povedenou a bezproblémovou soutěž.
text: Jiří Segeťa, foto: Jiří Segeťa, foto mobil: Ladislav Segeťa, foto dron: Lukáš Janovský