Zásah JSDH Hůrka – Požár sazí v komíně

Jednotka SDH Hůrka byla v pátek 20. ledna 2023 ve 19.02 hodin spolu s jednotkou profesionálních hasičů z Nového Jičína přivolána k požáru sazí v komíně. Místo události bylo Jeseník n.O., č.p. 284.

Sami obyvatelé části domu o problému nevěděli, událost nahlásil soused, když přicházel shora směrem od Vražného. Viděl, jak se z komínu valí dým a létají z něj žhavé jiskry. Sami se snažili požár zlikvidovat. Zavřeli dvířka od kotle i komín, ale nepomohlo to.

Naše jednotka použila k uhašení 2 kusy práškového hasicího přístroje s 6 kg náplní, pomocí nich se podařilo požár uhasit. Hasiči v patře budovy přes dvířka komín protahovali štětkou a ve spodní části pak postupně vybírali saze. Komín byl technicky v pořádku a po pravidelné revizi. Ale i tak se v topné sezoně může stát, že kvůli nahromaděným sazím prostor komína zahoří.

Naše jednotka se zásahu zúčastnila v počtu 4 členů.

Komentáře k události na FB.

Text: Jiří Segeťa, foto: Ladislav Segeťa

Výpis událostí HSZ za 20.1.2023

1 komentář

skrýt

1. segi napsal/a:

Komentáře k události na FB.

Google Chrome 109.0.0.0 Windows 10 x64 Edition