foto – Stavění májky a pálení čarodějnic v Hůrce

V sobotu 2. května 2015 uspořádali členové SDH Hůrka a Osadní výbor tradiční Stavění májky a pálení čarodějnic v Hůrce u bývalé školy.

Dopoledne se odkornil strom a připravil se táborák. Mimořádně byly nechtě vytvořeny hned dvě čarodějnice k upálení.
Odpoledne se prodávalo čepované pivo a rozlévala balená Kofola. O půl páté se za pomoci těžké traktorové techniky postavila májka a pomocí lehké hořlaviny podpálil táborák. Čarodějnice úspěšně zcela shořely. Opékaly se špekáčy i jiné bezmasé pochutiny. Akce pokračovala až do nočních hodin. Počasí bylo nádherné.

za hasiče a Osadní výbor z Hůrky Ladislav Segeťa