«

»

Noční hasičská soutěž Pohár starosty SDH Hůrka 2017

V sobotu 15. července 2017 uspořádali hasiči z Hůrky v Jeseníku nad Odrou na místním fotbalovém hřišti třetí ročník noční hasičské soutěže v požárním útoku mužů a žen – Pohár starosty SDH Hůrka.

Soutěže se zúčastnilo 22 družstev mužů a 12 družstev žen. Běžel se požární útok na 2B bez dopouštění vody do kádě dle pravidel novojičínské ligy. Trať útoku byla nasvětlená na základně a u terčů. Kategorii mužů vyhráli hasiči z Jakubčovic nad Odrou (15,69 s), u žen zvítězily Hukovice (19,32 s). Muži z Hůrky obsadili šestnácté místo (30,07 s), ženy dosáhly na šestou pozici (22,27 s).

Celkově se soutěže zůčastnilo 34 družstev z blízka i ze vzdálenějších míst. Rekord, co se týká vzdálenosti, po letošní soutěži drží Zálší (okres Ústní nad Orlicí). Nejlepší čas požárního útoku v mužské kategorii zůstává u Kujav z roku 2015 (14,88 s) a ženy z Hukovic letos vylepšily vlastní rekord naší soutěže na čas 19,32 s.

Třetí ročník noční soutěže navštívilo zatím největší počet soutěžících družstev i diváků. Možná i proto, že tentokrát nepřišel tradiční déšť. Akci hudebně doprovázel DJ Montana, mikrofonem komentoval Filip Pantůček a Radek Tomčák. Pořadatelé děkují hasičům z Kujav a Hukovic za zapůjčení kádě a elektronické časomíry. Velký dík patří vedení TJ Slavoj za umožnění využití fotbalového areálu v Jeseníku nad Odrou.