Den požární bezpečnosti otevře v pátek třináctého hasičské stanice veřejnosti

Otevřené dveře, brány a vrata pro veřejnost připravuje na tento pátek 13. května všech 23 stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Stanice stojí stojí samostatně (HS) nebo jsou součástí integrovaného výjezdového centra (IVC).

Den požární bezpečnosti v roce 2019, foto HZS MSK

Hasiči v celé ČR vyhlásili na šťastný „pátek třináctého“ tradiční Den požární bezpečnosti, zaměřený letos na varování před požáry v přírodě. Koordinuje ho Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD).

V Moravskoslezském kraji se otevírací doba hasičských stanic bude pohybovat podle jednotlivých územních odborů HZS MSK (okresů) od 8 do 9 hodin, zavírat se budou od 16 do 17 hodin.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK:

Na všech stanicích si budou moci návštěvníci prohlédnout moderní zásahovou techniku a vnitřní prostory. Pokud vyjde počasí, připraveno bude na některých z nich – hlavně pro ty nejmenší – venkovní stříkání vody pomocí hadice a proudnice.

stanice v Ostravě (Zábřeh, Fifejdy, Poruba, Jih, Slezská Ostrava a Přívoz) budou otevřeny od 9 do 17 hodin
v okrese Frýdek-Místek budou otevřeny stanice (Frýdek-Místek, Třinec a Nošovice), od 9 do 17 hodin
v okrese Opava budou otevřeny stanice (Opava, Vítkov a Hlučín), a to od 9 do 17 hodin
v okrese Bruntál budou otevřeny stanice (Bruntál, Krnov a Rýmařov), a to od 9 do 16 hodin
v okrese Nový Jičín budou stanice (Nový Jičín, Kopřivnice a Bílovec) otevřeny od 9 do 16 hodin
v okrese Karviná budou otevřeny stanice (Karviná, Havířov, Český Těšín, Orlová a Bohumín), a to od 8 do 16 hodin

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK:

V případě, že bude chtít navštívit kteroukoli stanici HZS MSK skupina deseti a více osob, musí se jejich vedoucí (např. pedagog) předem písemně (mailem), resp. telefonicky, domluvit na návštěvě/prohlídce s velitelem příslušné stanice, jinak není vyloučeno čekání skupiny před branami stanice na prohlídku, a to mj. kvůli zajištění bezpečnosti prohlídek.

Všichni velitelé stanic HZS MSK, kam by měla nejpozději do čtvrtku 12.5.2022 dopoledne směřovat písemná žádost větších skupin návštěvníků, mají e-mailovou adresu ve tvaru: jmeno.prijmeni@hzsmsk.cz (bez háčků a čárek). Adresy jednotlivých stanic, jména a příjmení velitelů těchto stanic, resp. telefonický kontakt na ústřednu Vámi vybrané stanice, lze nalézt na  tomto odkazu, děleném podle územních odborů HZS MSK (okresů).

Zdroj: polar.cz